Translate

29 Ocak 2015 Perşembe

Halfeti Gezisi

Şanlıurfa’dan sonra bir gün ara verdik gezimize.Ama daha gezilmesi gereken bir yer daha vardı.
Halfeti.
Peki nasıl gidiyoruz Halfeti’ye Gaziantep'ten.Baştan uyarayım Halfetiye gitmek aracınız yoksa çok zor.Bu zorluklardan haberim yoktu benimde gitmeden önce.Hemen başlıyorum anlatmaya.Gaziantep otogardan Birecik araçlarına biniyoruz ve ilk yolculuk başlamış oluyor.Ama daha önümüzde çok yolculuğumuz var  Birecik’e vardıktan sonra Yeni Halfeti minibüslerine biniyoruz.Yeni Halfeti varsa Eski Halfeti de var diye düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz.Oradan Eski Halfeti minibüslerine biniyoruz.Yolculuğumuz tamamlanmış oluyor.Yolda giderken ara ara göreceğiniz manzara muhteşem zaten.Kendi aracınızla giderseniz durup fotoğraf çekme ihtimaliniz de var tabi ki.

Öğlen saatleri olmuştu vardığımızda.Tabi birde istediğiniz saatte minibüs bulma ihtimaliniz yok bunu bilerek gidin lütfen. İlk işimiz tabi ki tekne turu yapmaktı ama öğle saatleri olunca acıkmıştık.Önce yemeğimizi yedik. Sonra tekne turuna.. Eee tekne turu yapınca görülecek yerler Rum kale ve batık cami oluyor.


Yavaş yavaş ayrılıyoruz. Ayrılırken bu güzel mekan gözüme çarpıyor.
Karagül dizisini izleyenler bilirler bu camiyi. Bizim gittiğimiz zamanlarda dizi çekimi yoktu. Olsa iyi mi olurdu bilmiyorum..Ve Rum kaleye ulaşıyoruz nihayet.
 Rum kaleye Gaziantep’e ilk taşındığım yıllarda gitmiştim arkadaşımla. Ama Halfeti’ye gitme şansımız olmamıştı. O zamanlarda çok etkilenmiştim bu manzaradan.

Son olarak görmemiz gereken bir yer Halfeti Gerdanı. Hani dizide bir çok sahnede gördüğümüz o meşhur köprü.

 

Gezilerimiz burada bitmedi elbette. En kısa zamanda yeni bir yazı sizlerle olacak.

Sevgiyle kalın..


4 yorum:

 1. Lovely pictures!
  Nice view
  i'm following you via GFC,kindly follow back
  http://dimplekhadi.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzu keşfedip takibe aldım bende beklerim :) sedosun.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. ne kadar güzel bir gezi olmus her detayına hayran kaldım ve cok tesekkur edıyorum bılgıler ıcın..sevgıler

  YanıtlaSil