Translate

20 Mayıs 2014 Salı

Wales (Galler )


Bu yazımızda da Galler var.Bilmiyorum hakkında ne düşünüyorsunuz hani ülke midir değil midir size göre bilemem..Ben kendimce anlatacağım işte.Ve şimdiden söylemekte fayda var bazı yerlerin isimlerini hatırlayamıyorum maalesef:(
Galler birleşik krallığa bağlı 4 ülkeden biri.Bayrağı yeşil beyaz zemin üzerine kırmızı ejderhadır. Gittiğiniz de bol bol görme ihtimaliniz çok fazla..Ve  kendilerine özgü bir dilleri de var.Ben başkent Cardiff'e gittim sadece.Günü birlik bir gezi olmasına rağmen çok keyifliydi.Bu gezi okulun düzenlemiş olduğu bir geziydi.


Girişte bizi bu tabela karşıladı. Croeso i LOEGR onların dilinde hoşgeldiniz demek sanırım =) Yolda ilgimi çeken manzaralardan biri buydu. Bristol yakınlarında bir yerdi.
Ülkeye girebilmek için bir köprüden geçilmesi gerekiyor maalesef fotoğrafını çekmediğim için paylaşamıyorum.Kendimi o an sanki Golden Gate'de gibi hissetmiştim :)

Kapalı  çarşı gibi denilebilecek bir yerde kendime çok yakın hissettiğim amca :)


National Museum 


Fotoğraf bana ait değildir.Arkadaştan alıntıdır.
Cardiff Central LibraryBaşkent olmasına rağmen çok sakin sessiz gibi geldi bana..


Genel bilgilere gelirsek iklim bize göre biraz daha soğuk denilebilir.Türkiye'den direk uçuş var yokmuş.Ben orada kaldığım sürede gittiğim için bir sorun yaşamadım.Ne yenir değil de ne yenmez dersek pizza yememelisiniz:) Sanki ilk defa pizza yapmış oda bana olmuş gibi bir pizza yemiştim. Alışveriş yapmak isterseniz Queen street da yapabilirsiniz.Ayrıca alışveriş demişken en uygun alışveriş yapabileceğiniz yer tabi ki primark ama kalite konusunda şimdiden uyarmak isterim.Bazen aldığınız ürünün defolu olma olasılığı oluyor. Cardiff kalesini de listeye eklemeyi unutmayın.


2 yorum:

 1. Harika ama yaaa:)
  Banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum Esra hanım. Takibe aldım bende sizi.

   Sil